INFORMACJE I WYDARZENIA

Centrum informacji wydarzeń religijnych i kulturalnych z całej Polski

Kondolencje po śmierci kard. Kazimierza Świątka

„Był człowiekiem Kościoła, wielkim patriotą, kapłanem i biskupem wielkiego formatu, na wzór Serca Bożego” – napisał abp Józef Michalik o zmarłym dziś rano (21 lipca) kard. Kazimierzu Świątku. List z wyrazami jedności i bliskości w modlitwie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazał na ręce metropolity mińsko-mohylewskiego abp. Tadeusza Kondrusiewicza.

„Śmierć jeszcze bardziej uwidacznia wartość życia i czyni nieśmiertelnymi idee, dla których człowiek żyje. Odejście Kardynała staje się mocną lekcją całkowitego oddania i wytrwałości dla Chrystusa i Kościoła” – napisał abp Józef Michalik w liście kondolencyjnym. Przypomniał, że zmarły kard. Kazimierz Świątek był zesłany na Sybir, represjonowany przez nieprzyjazne systemy polityczne, wielokrotnie aresztowany i więziony z wydanym wyrokiem śmierci. „Był męczennikiem i nieugiętym świadkiem wierności Panu Bogu” – stwierdził abp Michalik.

Kard. Kazimierz Świątek – emerytowany arcybiskup metropolita mińsko-mohylewski, wieloletni administrator apostolski diecezji pińskiej i pierwszy przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi zmarł w Pińsku po długiej chorobie. Miał 96 lat.


Inne wpisy z danej kategorii: Informacje i Wydarzenia

RSSWpisy (0)

Trackback URL

Wpisz się
Jeśli chcesz pokazać zdjęcie, kliknij Gravatar.