NAUCZANIE

paź 12, 2009

Misjonasz Ojciec James Manjackal

Urodził się 18 kwietnia 1946 roku w Cheruvally w Indiach. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 kwietnia 1973 r. w Zgromadzeniu Misjonarzy św. Franciszka Salezego w Indiach. Przez rok pracował na misjach w Visakhapatanam, po czym został profesorem w S.F.S. Seminarium Ettumanoor w Kerala (Indie). 

Ojciec James głosi rekolekcje charyzmatyczne na całym świecie. Podczas swej 26-letniej posługi apostolskiej przeszedł wiele prób i cierpień. Był aresztowany, porwany, bity. W 1989 roku utworzył „Chris Bhavan” – znany ośrodek rekolekcji charyzmatycznych w Kerala, którego był dyrektorem i przełożonym przez 6 lat. Zgromadzenie Misjonarzy św. Franciszka Salezego pozwoliło, aby jego posługa stała się dostępna dla całego Kościoła Powszechnego. Dzięki temu odbył wiele podróży – był w ponad 20 krajach na wszystkich kontynentach, prowadząc rekolekcje i nabożeństwa, a także posługując charyzmatem uzdrowienia.

Wszystkie dzieła ewangelizacji ojca Jamesa, szczególnie wśród muzułmanów, takie jak drukowanie Biblii, książeczek i broszur itp., są wspierane przez wielu ludzi na całym świecie. Wszelka pomoc, którą otrzymuje, zawsze jest przeznaczona na cele ewangelizacyjne.

Ojciec James Manjackal jest autorem wielu książek, wierszy i artykułów w języku ojczystym, wiele z nich zostało przetłumaczonych na języki europejskie. Jego książka „25 modlitw charyzmatycznych” została przetłumaczona na wiele języków i jest czytana na całym świecie. „Eureka” i „Wejdź do Arki” to jego najnowsze pozycje.

W ostatnim czasie posługuje głównie w krajach niemieckojęzycznych, gdyż jak twierdzi one w Europie stoją przed największymi zagrożeniami rozwoju duchowego. Ponadto głosił rekolekcje m.in. w Fatimie, Medjugorie, Lourdes. W Polsce był raz latem minionego roku, gdzie głosił rekolekcje w Gdańsku w parafii Matki Bożej Fatimskiej, a na Jasnej Górze w Częstochowie odprawił Mszę Świętą.


Inne wpisy z danej kategorii: Nauczanie

Tagi:

RSSWpisy (0)

Trackback URL

Wpisz się
Jeśli chcesz pokazać zdjęcie, kliknij Gravatar.