asdf wierni.net Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia

Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia

Potenza, 28 kwietnia 1991
Wasz region, drodzy Bracia i siostry, to ziemia błogosławiona przez Maryję. Liczne tu sanktuaria są celem nieustannych pielgrzymek Ludu Bożego, który podążając do stóp Najświętszej Dziewicy, znajduje w niej pokój i siły dla chrześcijańskiego życia. Są to prawdziwe oazy medytacji i pobożności maryjnej, w których Matka Boża jest czczona pod różnymi imionami. (?)
Myśląc o świętej górze Viggiano, przenoszę się duchem do sanktuarium na Jasnej Górze, w mojej rodzinnej ziemi: w dniach 14 i 15 sierpnia tego roku będę tam obchodził, wraz z młodymi ludźmi przybyłymi z całego świata, międzynarodowy dzień młodzieży.
Święty wizerunek z sanktuarium w Viggiano, otoczony szczególną czcią waszego ludu, jest tu dzisiaj z nami. Przed chwilą pobłogosławiłem drogocenne korony i ofiarowałem je w waszym imieniu Maryi, Matce i Królowej.
?Witaj królowo, Matko miłosierdzia? ? mówią słowa znanej i wzruszającej antyfony maryjnej. Maryja Panna jest miłosierną matką, Wspomożeniem wiernych i Pocieszycielką strapionych. Jest nade wszystko Matką cierpiących, chorych, niewidomych, niepełnosprawnych i osób w podeszłym wieku, uczestniczących wraz z nami w tym liturgicznym zgromadzeniu.
Z ufnością modlimy się do Ciebie, Maryjo, za uciśnione narody i za ofiary ludzkiej niesprawiedliwości; za umierających z głodu i za pozbawionych wolności, za tych, którym uniemożliwia się otwarte wyznawanie własnej wiary. Prosimy Cię o pokój na świecie.
Modlimy się do Ciebie za to miasto i za tę ziemię, której mieszkańcy przywykli do pracy i cierpienia, ale ufając Bogu, nie stracili nigdy odwagi i nadziei.
Maryjo, wierna naśladowczyni Twego Syna Jezusa, naucz nas nieść krzyż; naucz nas kochać ten krzyż, ?który ciało i świat nakłada na ramiona tym, którzy dążą do pokoju i sprawiedliwości? (Gaudium et Spes, 38).
Maryjo, Królowo i Matko Miłosierdzia, ukaż tym, którzy uginają się pod ciężarem krzyża, wizję paschalnego Alleluja.Opublikuj
KomentarzProszę wypełnić pola oznaczone *
Państwa e-mail służy jedynie weryfikacji i nigdy nie zostanie opublikowany na stronie.